Resultat från Sjundeå IF:s klubbmästerskap del 1 25.8.2020
Tuloksia Seuran mestaruuskilpailut osa 1 25.8.2020

H/M

100m (+0,3)

1. Tomas Hellström                                12,8h
2. Marcus Karell                                      14,0h

Kula / Kuula

1. Thomas Hellström                              10,52
2. Marcus Karell                                        8,72
3. Mikael Skog                                           6,30

P15

100m (+0,3)

1. Anton Bagger                                      13,8h

Höjd / Korkeus

1. Anton Bagger                                      130

Kula /Kuula

1. Anton Bagger                                      8,92

P13

60 m (+0,7)

1. Adam Ant-Wuorinen    9,9h

Höjd / Korkeus

1. Adam Ant-Wuorinen    120

P11

60m (+0,7)

1. Anton Karell                                        9,8h
2. Oskar Pelli                                           10,5h
3. Erik Boije                                  10,7h
4. Alvin Hertzman                        11,5h

Höjd / Korkeus

1. Oskar Pelli                                           111
2. Anton Karell                                        100
3. Alvin Hertzman                                    95               
4. Erik Boije                                               85

Kula / Kuula

1. Erik Boije                                            6,02
2. Anton Karell                                       5,89
3. Oskar Pelli                                           4,71
4. Alvin Hertzman                                 4,71

P9

40m

Ragnar Fröberg                8,1h

Höjd

1. Ragnar Fröberg            70

Kula

1. Ragnar Fröberg            3,95

P7

40m

1. Jefim Orlov                      8,7h
2. Anton Nyberg                10,0h
3. Nikita Orlov                   11,0h

Boll / Pallo

1. Jefim Orlov                     7,70
2. Anton Nyberg                5,57
3. Nikita Orlov                   3,36

D/N 55

Kula

1. Anne Vesalainen           8,30

D/N 17

100m (+0,3)

1. Ida Hilkku                      14,6h

Kula / Kuula

1. Ida Hilkku                      8,02

F/T 15

100m (+0,3)

1. Birgitta Östberg            14,0h
2. Emmi Hilkku                14,5h

Höjd / Korkeus

1. Ylva Sivaro                    135
2. Birgitta Östberg            135

Kula / Kuula

1. Emmi Hilkku                  8,00
2. Birgitta Östberg            7,96
3. Ylva Sivaro                     7,32

F/T 13

100m (+0,3)

1. Ida Tötterman               14,9h

Höjd / Korkeus

1. Ida Tötterman               125

Kula / Kuula

1. Ida Tötterman               6,11

F/T 11

60m

1. Signe Skog                     10,8h
2. Ella Rehnström             10,9h
3. Annika Ek                      11,5h

Höjd / Korkeus

1. Signe Skog                       100

Kula / Kuula

1. Signe Skog                         6,54
2. Ella Rehnström                5,33

F/T 9

40m

1. Elise Hellström              7,4h
2. Sigrid Lindström           7,4h
3. Astrid Ek                        7,6h
4. Elin Bagger                     8,1h
5. Ida nyberg                      8,4h

Höjd / Korkeus

1. Elin Bagger                      100
2. Sigrid Lindström             95
3. Elise Hellström                90
4. Astrid Ek                          90
5. Ida Nyberg                       85

Kula / Kuula

1. Elin Bagger                         4,58
2. Ida Nyberg                         4,11
3. Sigrid Lindström           4,09
4. Elise Hellström              4,02
5. Astrid Ek                        3,87

F/T 7

40m

1. Juni Nyberg                     8,1h
2. Fanny Lundqvist            9,1h
3. Ebba Lundqvist             10,5h           

Höjd / Korkeus

1. Juni Nyberg                   75
1. Fanny Lundqvist          75
3. Ebba Lundqvist            70

Boll / Pallo

1. Juni Nyberg                   8,00
2. Fanny Lundqvist          6,72
3. Ebba Lundqvist           4,24