SIF Ladies 2019-2020

NrNamn/NimiFödd/Synt.Längd/Pituus
1Stella Bruncrona2002175
3Matilda Sjöstedt2000169
4Sanni Miettinen2000160
7Anna Nylund2000166
8Nea Puijola2000172
10Sirja Lassinharju-Heinonen1995170
11Moa Wasström2000166
12Saga Narkiniemi2003170
13Oona Reinikainen2000155
17Madeleine Lindholm1994177
23Erica Gustafsson1997175
25Jessi Laasio2000170
27Sara Falck2000172
33Ebba Sjöstedt2002167
36Laura Laakso1985172
88Nicolina Fredriksson2001165
99Saara Lehtola1999167
  
Päävalmentaja/
Huvudtränare
Petter Forsström
Valmentaja/TränareBoris Tchahovskii
Joukkueenjohtaja/
Lagledare
Camilla Vaahtoranta
Joukkueenjohtaja/
Lagledare
Kati Puijola
Huoltaja/
Materialförvaltare
Jukka Puijola
Manageri/ManagerMarcus Sjöstedt

Stöd SIF Ladies: gå med i 100-klubben!
Det är lätt: betala 100 € på Ladies-kontot FI10 405500 12031866 och ange i Meddelande-fältet om vi får publicera ditt namn på hemsidan.

SIF Ladies tackar!

Tue SIF Ladiesejä: liity 100-kerhoon
Helppoa: maksa 100 € Ladiesien tilille FI10 405500 12031866 ja ilmoita Viesti-kentässä jos saamme julkaista nimesi kotisivulla.

SIF Ladies kiittävät!